Dulux

wróć do strony głownej

Dulux ogłasza trendy kolorystyczne na 2017

Znacznie więcej niż kolor. Kolor Roku 2017

Do wyboru kolorów podchodzimy coraz bardziej świadomie, pragniemy, aby wnętrze posiadało głębsze znaczenie. Kolor Roku 2017 nie jest zatem przypadkowy.

 Już nie gromadzenie przedmiotów, a odczuwanie, nie zaśmiecanie przestrzeni, a porządek – także priorytetów i dążeń. Harmonia, połączenie z naturą i innymi ludźmi. Wspólne tworzenie małych społeczności, poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat. Tak eksperci Dulux definiują nadrzędne treny, które wpłyną na wybory podejmowane przez nas w 2017 r. Również te dotyczące aranżacji wnętrz, designu i kolorów farb.

Trendy społecznie zakorzenione

Specjaliści z Dulux Global Aesthetic Center oraz designerzy, architekci projektanci mody i graficy z całego świata już po raz czternasty definiują globalne trendy, które znajdują odzwierciedlenie w kolorystyce wnętrz. W 2017 r. spojrzymy na „Życie w nowym świetle”. Postawimy na prostotę i świeżość w postrzeganiu, ponownie uwierzmy w siłę wspomnień i doświadczeń, poczujemy łączność ze światem natury. „Życie w nowym świetle” to nadrzędny trend wyróżniony przez Dulux, wynikający z pewnych przemian społecznych, jednak znajdujący swoje odzwierciedlenie w naszym podejściu do aranżacji wnętrz. Stajemy się bardziej uważni i świadomi, łączymy barwy, kierując się intuicją, pragniemy, aby nasz dom wyrażał nasze pasje. Wierzymy jednocześnie, że kolor to znacznie więcej niż kolor, sięgamy więc po takie barwy, które niosą w sobie wiele ukrytych znaczeń. Taki właśnie jest Kolor Roku 2017, Szary Denim.

Kolor Roku 2017

Mianowanie Szarego Denimu Kolorem Roku 2017 było dla zespołu Dulux naturalnym wyborem. Głęboki odcień niebieskiego znakomicie oddaje to, w jaki sposób odbieramy świat. To kolor nieba nad nami, ubrania, które nosimy, atramentu w naszym długopisie, wody, która daje życie. „Szary Denim to must-have wśród kolorów proponowanych na 2017 r. To barwa, po którą sięgają projektanci mody, dekoratorzy wnętrz i graficy, a jednocześnie – kolor ścian, który odzwierciedla nasz styl życia” – mówi Heleen van Gent, Creative Director w Dulux Global Aesthetic Center.

Jednocześnie zaproponowano kilka palet farb, idealnie dopełniających Szary Denim. W towarzystwie każdej z nich Kolor Roku nabiera innego wyrazu – wydobywają one jego głębię, tonują go lub sprawiają, że staje się swoistą dominantą we wnętrzu; udowadniają, że sekret Szarego Denimu kryje się w jego uniwersalności.

Wszechstronność Denimu

Każda z tych palet ma inny charakter, inne przewodnie tony; wynikają one z różnych trendów. Pierwszym z tych trendów jest Powrót Boho - powstał z poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat, poszukiwań głębszego sensu. Znajdziemy tu więc naturalne, ziemiste zielenie połączone z bardziej uduchowionymi liliowymi i fioletowymi tonacjami. Wspólnota Indywidualistów to z kolei rodzina jasnych, radosnych barw, uzupełniona głębszymi, bazowymi odcieniami – pragniemy bowiem podkreślać swoją odrębność, a jednocześnie tworzyć wartościowe relacje z innymi. Balans Praca-Dom poznamy zaś po tonacjach ułatwiających nam skupienie i koncentrację oraz pomagających odnaleźć harmonię pomiędzy życiem prywatnym a pracą – odcieniach, które pozwolą nam na stworzenie stref dedykowanym poszczególnym obszarom życia. Niezobowiązujący Luksus natomiast pobudza zmysły dzięki neutralnym kolorom, wyrazistym teksturom, miękkim tkaninom.

Eksperci Dulux przekonują, że kolor ścian powinien wyrażać to, co nas napędza, co nami kieruje, co zajmuje nasze myśli. Szary Denim zaskoczy nas swoją uniwersalnością także na tym polu.

 Zobacz trendy na YouTube

Informacja dodatkowa:

Kolory trendów Colour Futures dostępne są w ofercie farb Dulux z mieszalnika, które pozwalają na wykorzystanie bogactwa ponad 10 000 kolorów na różnych powierzchniach w Twoim domu.

Emulsje występują w dwóch wykończeniach, matowym oraz satynowym. W asortymencie produktów mieszalnikowych znajduje się Dulux Fusion, super odporna Dulux Diamond oraz dedykowana do kuchni i łazienki Dulux Kitchen & Bathroom. Więcej informacji o produktach na www.dulux.pl.