Nobiles

wróć do strony głownej

Bezpodkładowa ochrona metalu w systemie mieszalnikowym – Nobiles Protektor Mix i Nobiles Aqua Mix

Wraz z rozwojem swojego systemu mieszalnikowego, firma AkzoNobel – właściciel marki Nobiles, wprowadziła dwa innowacyjne, bezpodkładowe rozwiązania antykorozyjne do stosowania bezpośrednio na metal (i nie tylko): Nobiles Protektor Mix – produkt prosto na rdzę oraz Nobiles Aqua Mix - produkt do stosowania na różne powierzchnie.

Nowości są odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy chcą zapewnić powierzchniom długotrwałą odporność antykorozyjną i jednocześnie cenią sobie wygodę aplikacji tylko jednym produktem.

Zastosowanie farby antykorozyjnej, która spełnia jednocześnie rolę gruntu, podkładu oraz farby nawierzchniowej to oszczędność czasu i wygodny sposób na zapewnienie malowanej powierzchni odpowiedniej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, promieniowaniem UV, a także pojawieniem się korozji w przypadku powierzchni metalowych – mówi Dorota Szulc, Senior Brand Manager Nobiles. Takie rozwiązanie 3w1 stosowane może być zarówno na nowe powierzchnie, jak i w przypadku renowacji.

Malowanie powierzchni metalowych służy dekoracji, ale produkt powinien jednocześnie spełniać szereg innych właściwości. Producent zadbał o to, aby farby Nobiles stanowiły długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne w kategorii C3 zgodnie z normą PN-EN ISO 12944 Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ang. ISO), która określa kategorie korozyjności środowisk. Ponadto, każdy z produktów zapewnia szereg innych benefitów.

Nobiles Aqua Mix to produkt wodny, który zostałstworzony z myślą o kompleksowym malowaniu, niezależnie od materiałów, z których wykonane są poszczególne powierzchnie. Można nim malować nie tylko metal, ale również PCV czy drewno. Dzięki temu wszystkie elementy są dopasowane kolorystycznie, a zadanie malarskie nie wymaga kupowania wielu produktów dedykowanych dla poszczególnych powierzchni. Nobiles Aqua Mix zapewnia:

 • bezpośrednią aplikację na metal, PCV oraz drewno
 • wydajność do 10 m2/L
 • satynowe wykończenie
 • czas schnięcia (w warunkach +23oC oraz 50% wilgotności):do nakładania kolejnej warstwy – 6 godzin
 • pełne własności użytkowe – po 7 dniach
 • do schnięcia powierzchniowego – 1 godzina
 • zabezpieczenie antykorozyjne kategorii C3 – zakres trwałości średni (5-15 lat).

Nobiles Protektor Mix to produkt, który można stosować bezpośrednio na skorodowane miejsca (po dokładnym ich oczyszczeniu, czyli usunięciu luźnych fragmentów rdzy). Ma wysoką wydajność 14m2/L, a pomalowane nim powierzchnie są elastyczne i wytrzymałe. Nobiles Protektor Mix zapewnia:

 • możliwość nakładania prosto na rdzę
 • wysoka wydajność – do 14 m2/L
 • wykończenie o wysokim połysku
 • czas schnięcia (w warunkach +23oC oraz 50% wilgotności):do nakładania kolejnej warstwy – 24 godziny
 • do schnięcia powierzchniowego – min 6 godzin
 • zabezpieczenie antykorozyjne kategorii C4 – zakres trwałości długi (powyżej 15 lat).

Oba produkty dostępne są w setkach wariantów kolorystycznych z mieszalnika, a także w dedykowanej kolekcji „Nowoczesna Klasyka” złożonej z 40 kolorów RAL.                                                                

Marka Nobiles zadbała również o wsparcie inspiracyjne dla konsumentów opracowując ulotkę produktową dostępną w punktach sprzedaży.

Nobiles istnieje na polskim rynku od 1897 roku. Marka szczyci się ponad stuletnią tradycją, czerpiąc z tych wieloletnich wzorców, pozostaje otwarta na nowe potrzeby klientów. Dzięki temu wyroby oznaczone logo Nobiles gwarantują najwyższą jakość, najlepszą cenę oraz różnorodność asortymentu. Szeroka oferta produktów skierowana jest zarówno do majsterkowiczów jak i malarzy profesjonalnych.