Sikkens

wróć do strony głownej

Wystawa "Slow Future" z udziałem Sikkensa

W Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie odbywa się niezwykła wystawa, nazwana “Slow Future”. Ekspozycja zrealizowana za pomocą farb Sikkens, jest jednym z najciekawszych wydarzeń, jakie odbędą się w 2014 roku w Centrum Sztuki Współczesnej.

Tematem przewodnim wystawy “Slow Future” jest postwzrost, czyli ruch społeczny postulujący zwrócenie uwagi społeczeństwa na alternatywne, bardziej przyjazne środowisku modele życia gospodarczego, takie jak spółdzielczość, współdzielność
i wymiana społecznościowa. Wystawa ta jest odpowiedzią na palącą potrzebę, uświadomienia sobie, jak bardzo niszczymy środowisko naturalne. Artyści zachęcają każdego z nas do porzucenia przyzwyczajeń hołdujących konsumpcjonizmowi na rzecz zrównoważonych zachowań; innymi słowy - do ratowania teraźniejszości i ochrony przyszłości. W świecie dopiero wychodzącym z kryzysu gospodarczego, takie postulaty cieszą się rosnącym poparciem społecznym. Na wystawie prezentowane są prace ponad dwudziestu artystów.

Bezkompromisowa jakość emulsji marki Sikkens doskonale współgra z treścią ekspozycji, jak również znakomicie wpasowuje się w dostojne mury Centrum Sztuki Współczesnej
w Warszawie. Wykorzystanie farb Sikkens do pokrycia pomieszczenia, w jakim znajduje się wystawa, umożliwia stworzenie niezwykłej atmosfery, która dopełnia inspirujący charakter ekspozycji “Slow Future”.  Projekt został zrealizowany przy użyciu farb marki Sikkens Alpha Latex Matt  i Sikkens Alpha Matt. Emulsjami Sikkens pokryto ponad 1200 m2 powierzchni na której znajduje się wystawa. Doskonały matowy odcień farb Sikkens pozwolił na lepsze uwypuklenie ekspozycji na ścianie.

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do powstania wystawy “Slow Future”
w Centrum Sztuki Współczesnej. Marka Sikkens słynie ze wsparcia dla odnawiania
i modernizacji zabytków, placówek użytku publicznego  czy muzeów. Przygotowanie pomieszczeń pod ekspozycję “Slow Future” jest kolejną znakomitą realizacją, którą udało się przygotować farbami Sikkens.

Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek naszej dalszej współpracy z największymi ośrodkami kulturalnymi w Polsce – mówi Danuta Baprawska, PR Manager AkzoNobel, producenta farb marki Sikkens.

Wystawa “Slow Future” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie potrwa
do 14 września br.

***

Marka Sikkens jest skierowana do rynku profesjonalnego: architektów, dekoratorów i architektów wnętrz oraz firm wykonawczych. Farby Sikkens to innowacyjne produkty premium, których historia sięga 1792 roku. Przez 220 lat, marka Sikkens osiągnęła wiodącą pozycję w branży samochodowej
i farb dekoracyjnych na całym świecie. Produkty marki Sikkens posłużyły m.in.: do opracowania miejskiego schematu barw we włoskim Portofino, hiszpańskiej Maladze, renowacji zabytkowego biurowca Chilehaus w Hamburgu (obiektu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), oraz słynnej Japońskiej Wieży w Brukseli.

Więcej informacji:

Denis Pluskota                                                    Danuta Baprawska

MSLGROUP                                                                          AkzoNobel                             

tel.: 22 278 38 21, 608 389 559                                     tel.: 22 321 20 88

e-mail: denis.pluskota@mslgroup.com             e-mail: danuta.baprawska@akzonobel.com