Sikkens

wróć do strony głownej

Farby Sikkens zdobią wnętrza wieżowca Cosmopolitan

Charakteryzujące się najwyższą jakością farby Sikkens zostały wykorzystane do pomalowania wnętrz nowopowstałego wieżowca Cosmopolitan, przy ulicy Twardej 2/4 w Warszawie. Emulsjami Sikkens pomalowano ściany i sufity mieszkań znajdujących się w mierzącym 160 m wysokości budynku.

Wieżowiec Cosmopolitan, zaprojektowany przez międzynarodowej sławy architekta Helmuta Jahna, stał się ozdobą ścisłego centrum Warszawy. Budynek, położony u zbiegu ulic Emilii Plater i Twardej, ma 160 m wysokości, 44 piętra i 236 gotowych apartamentów o powierzchni od 54 do 380 m2 Wnętrza mieszkań zostały wyposażone według najlepszych światowych standardów. W trosce o komfort mieszkańców ściany oraz sufity mieszkań, za wyjątkiem łazienek, pokryto najwyższej jakości farbą dekoracyjnymi Sikkens Alphacron Matt SF. Sikkens Alphacron Matt SF charakteryzuje się wyjątkową zdolnością krycia już po naniesieniu pierwszej warstwy farby i jest wysoce odporna na mycie. Głęboki odcień matowy farb pozwala na uwypuklenie elegancji wnętrza, znakomicie również prezentują się jako tło dla połyskliwych mebli i dekoracji. Te cechy sprawiają, że mieszkańcy apartamentów w budynku Cosmopolitan będą mogli cieszyć się niezwykłą atmosferą przez długie lata.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Tacit, deweloper wieżowca Cosmopolitan, zdecydował się na pokrycie wnętrz apartamentów mieszkalnych farbami Sikkens. Emulsje Sikkens charakteryzują się najwyższą możliwą jakością i perfekcyjnie współgrają z luksusowymi wnętrzami wieżowca Cosmopolitan”.– mówi Danuta Baprawska, PR Manager AkzoNobel.

Oficjalne otwarcie wieżowca Cosmopolitan, wraz z przedstawicielami władz miasta odbędzie się 19 września 2014 roku. Autor bryły Cosmopolitan, Helmut Jahn, jest m.in. autorem zabudowy Placu Poczdamskiego w Berlinie i Messeturm, spektakularnego budynku Sony Center, o wartości 800 mln dolarow w Frankfurcie, a także One Liberty Place w Filadelfii.

Marka Sikkens jest skierowana do rynku profesjonalnego: architektów, dekoratorów i architektów wnętrz oraz firm wykonawczych. Farby Sikkens to innowacyjne produkty premium, których historia sięga 1792 roku. Przez 220 lat, marka Sikkens osiągnęła wiodącą pozycję w branży samochodowej i farb dekoracyjnych na całym świecie. Produkty marki Sikkens posłużyły m.in.: do opracowania miejskiego schematu barw we włoskim Portofino, hiszpańskiej Maladze, renowacji zabytkowego biurowca Chilehaus w Hamburgu (obiektu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), oraz słynnej Japońskiej Wieży w Brukseli.