AkzoNobel sponsorem Łódź Design Festival – największego w Polsce wydarzenia związanego z designem

AkzoNobel, producent farb i lakierów oraz chemii specjalistycznej, jest sponsorem tegorocznej edycji Łódź Design Festival. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie poświęcone projektowaniu co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób związanych z designem. Festiwal odbędzie się między 3-8 października. Podczas wydarzenia Heleen van Gent, Dyrektor Artystyczna Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel, przedstawi m.in. trendy kolorystyczne na 2018.

Obecność AkzoNobel podczas Łódź Design Festival to okazja do budowania silnych relacji ze środowiskiem osób profesjonalnie związanych z designem – projektantów, architektów wnętrz oraz influencerów, dla których firma przygotowała cykl spotkań. W ramach planowanych wykładów i warsztatów przedstawiciele AkzoNobel podzielą się wiedzą ekspercką w zakresie stosowania farb i lakierów, praktycznymi wskazówkami oraz wiedzą o najnowszych rozwiązaniach stosowanych przez branżę. 5 października Heleen van Gent ogłosi najmodniejsze połączenia kolorystyczne, które będą dominować w 2018 roku.

- Kolor jest dla nas najważniejszy. Pozwala naszym konsumentom wyrazić emocje, upiększyć wnętrza, w których mieszkają. Chcemy pokazać jednak, że za kolorem, który oferujemy, stoi dużo więcej. Wiedza i zaawansowane technologie sprawiają, że ściana pomalowana farbą Dulux EasyCare jest plamoodporna, bo dzięki hydrofobowości płynne plamy się jej nie imają. Nasi inżynierowie tworzą specjalistyczne powłoki dla wielu branż – jedne chronią jedzenie w lodówce, inne pozwalają ograniczyć zużycie paliwa w przemyśle lotniczym czy morskim. Właśnie takie nowe, kompleksowe spojrzenie na kolor i jego funkcje pragniemy przedstawić podczas październikowego wydarzenia. – komentuje Katarzyna Kowalczyk, Menedżer ds. Komunikacji AkzoNobel.

Jako jeden z głównych sponsorów wydarzenia, AkzoNobel będzie dysponował ponad 70- metrową przestrzenią w centrum festiwalowym Art_Inkubator, gdzie na specjalnie przygotowanej wystawie „Kolor Farba Miasto” wszyscy odwiedzający będą mieli okazję bliżej poznać działalność firmy, a także przetestować produkty z jej portfolio.

Łódź Design Festival to obecnie najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzenie związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Tegoroczna 11. już edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem przewodnim OD.NOWA. Poprzez wystawy, wykłady, panele dyskusyjne uczestnicy będą zastanawiać się nad współczesnym wzornictwem, nad projektowaniem na nowo i od nowa.

 

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Nasza firma z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia blisko 46 tysięcy osób w około 80 krajach, a portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki naszym aktywnościom życie staje się lepsze.