AkzoNobel na szczycie rankingu DJSI

AkzoNobel ponownie objęła pozycję lidera w grupie firm z branży chemicznej w 2017 Dow Jones Sustainability Index, corocznym rankingu oceniającym działania największych korporacji na świecie, których model biznesowy oparty jest o ideę zrównoważonego rozwoju. 

Ranking DJSI stanowi punkt odniesienia, który pomaga przedsiębiorstwom doskonalić strategię zrównoważonego rozwoju. Motywuje do podniesienia eko-efektywności i poziomu bezpieczeństwa, przyciąga i zatrzymuje talenty oraz, co najważniejsze, pozwala na obiektywną ocenę opracowywanych innowacji i pozytywnie wpływa na relacje z klientami czy partnerami biznesowymi. W przypadku branży chemicznej ranking obejmuje szeroki zakres tematów, w tym m.in.: skoncentrowanie na kliencie, poziom innowacyjności, bezpieczeństwo ludzi, procesów i produktów czy też doskonałość operacyjną. 

Działalność AkzoNobel w Polsce i na świecie opiera się na trzech filarach: innowacjach, zrównoważonym rozwoju oraz tworzeniu przestrzeni miejskiej przyjaznej ich mieszkańcom (tzw. idea Human Cities). W AkzoNobel wierzymy, że stawianie zrównoważonego rozwoju w centrum naszej strategii biznesowej prowadzi do lepszych wyników biznesowych w dalszej perspektywie, tak dla nas, jak i dla naszych partnerów biznesowych. Przez ostatnie dziesięć lat konsekwentnie realizujemy postawione cele, podkreślając w ten sposób, jak ważna jest dla nas bliska współpraca z klientami w celu opracowania trwałych rozwiązań, które będą miały pozytywny wpływ na cała organizację komentuje Katarzyna Kowalczyk, Menedżer ds. Komunikacji AkzoNobel.  

W ostatnim roku firma dokonała wielu znaczących zmian i złożyła kilka poważnych deklaracji w ramach strategii zrównoważonego rozwoju. Takim przykładem jest stopniowe przechodzenie na produkty wodne w kategorii farb dekoracyjnych, czy też przekształcanie sektora morskiego za pomocą produktów Intersleek i Intertrac, które pozwalają na oszczędności w zużyciu paliwa oraz ograniczeniu emisji CO2 do atmosfery. Firma czerpie również ogromne korzyści ze współpracy partnerskiej, np. z podpisywanych umów sprzedaży energii ze źródeł odnawialnych. AkzoNobel realizuje też wiele akcji (w ramach idei Human Cities) skierowanych do społeczności lokalnych. Ich inicjatorami w wielu przypadkach są pracownicy. 

Dow Jones Sustainability Index to indeks przedsiębiorstw uwzględniających w swej polityce cele społeczne i ekologiczne, który powstał w 1999 roku. Miejsce w rankingu zależy od Oceny Odpowiedzialności Społecznej Przedsiębiorstwa.

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Nasza firma z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia blisko 50 tysięcy osób w 80 krajach, a portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki naszym aktywnościom życie staje się lepsze.