Miejsce Spotkań od nowa – AkzoNobel odmieni podwórze przy społecznym domu kultury w Łodzi

Łódź Design Festival to nie tylko wykłady, warsztaty i spotkania designerów. Równie ważnym elementem programu festiwalu oraz misji AkzoNobel są działania w przestrzeni miejskiej. Właśnie dlatego AkzoNobel, jako jeden z głównych sponsorów wydarzenia, zaangażował się w renowację podwórza przy społecznym domu kultury Stare Polesie / Miejsce Spotkań, siedzibie Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani.

Celem stowarzyszenia jest wspieranie na Starym Polesiu inicjatyw społecznych, podejmowanych dla mieszkańców i z mieszkańcami, służących tworzeniu nowych relacji społecznych, rozwijaniu współpracy i budowaniu przyjaznej przestrzeni. Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest stworzenie miejsca, które będzie temu sprzyjać. Właśnie dlatego firma AkzoNobel podjęła się zadania rewitalizacji tego ważnego dla lokalnej społeczności miejsca poprzez zazielenienie ścian budynku, montaż huśtawek i zabezpieczeń, pomalowanie obecnych urządzeń do zabawy oraz ściany, na której w przyszłości znajdzie się ekran do projekcji filmów. Przedstawiciele AkzoNobel wraz z wolontariuszami pomalują również ściany w budynku siedziby stowarzyszenia.

Akcja odbędzie się w sobotę 7 października. Prace rozpoczną się o godzinie 10:30 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 9 w Łodzi. Firma AkzoNobel zaprasza wolontariuszy do pomocy.

Zaangażowanie AkzoNobel w projekt mający na celu rewitalizację przestrzeni miejskiej to nie jednorazowe działanie. AkzoNobel pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chce pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki aktywnościom firmy życie staje się lepsze. Stworzony w tym celu globalny program Human Cities, odwołuje się do sześciu najważniejszych aspektów kreowania przyjaznej przestrzeni do życia: koloru, dziedzictwa kulturowego, komunikacji, edukacji, odpoczynku i rekreacji, ekologii oraz zmian klimatu. W ramach tej inicjatywy realizowanych jest szereg działań na całym świecie, w tym m.in. badania na temat wpływu miejskiej kolorystyki na rozwój społeczny, kulturowy oraz ekonomiczny miast, programy rewitalizacji przestrzeni miejskiej oraz wspieranie przez firmę różnego rodzaju działań społecznych.

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Nasza firma z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia blisko 46 tysięcy osób w około 80 krajach, a portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki naszym aktywnościom życie staje się lepsze.