Innowacje zamknięte w puszce farby – kulisy pracy fabryki AkzoNobel w Pilawie [WIDEO]

Połowa rocznej produkcji fabryki AkzoNobel zlokalizowanej w Pilawie trafia na światowe rynki. Obok najważniejszego z nich – Europy – farby wodne i syntetyczne wytwarzane w Polsce dostępne są również m.in. w ZEA, RPA, Malezji czy Australii. AkzoNobel, wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej, przedstawia innowacyjne technologie stojące za najwyższą jakością oferowanych produktów.

Polska fabryka AkzoNobel w Pilawie (pow. garwoliński) to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Ponad 50-letnia tradycja produkcji farb łączy się tutaj z innowacyjnymi rozwiązaniami chemicznymi, technologicznymi oraz z zakresu logistyki. W Pilawie eksperci AkzoNobel m.in. opracowują receptury nowych produktów, badają produkty pod kątem własności użytkowych i odporności na warunki atmosferyczne.

 – Dobra farba charakteryzuje się łatwością nanoszenia na podłoże. – komentuje Nikodem Kowalski, Krajowy Menedżer Rynku Profesjonalnego i Szkoleń.W tym celu musi mieć odpowiednią konsystencję, mocne krycie, szybkie schnięcie, dobrą przyczepność oraz trwałą i mocną powłokę. Każdy z tych elementów jest nieustannie udoskonalany i kontrolowany przez nasz zespół specjalistów w Pilawie.

AkzoNobel dynamicznie inwestuje, aby maksymalnie uprościć i zautomatyzować procesy produkcyjne, co pozwala zwiększać efektywność i zapewnia bezpieczeństwo pracy. Obecnie zautomatyzowane są m.in. wszystkie procesy załadunku, dozowania oraz ważenia surowców. Obok rozwoju rozwiązań bezpośrednio związanych z produkcją farb, priorytetem AkzoNobel jest bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i środowiska. Wśród zasad wdrożonych w celu jego zapewnienia, warto wymienić system Halo określający m.in. reguły poruszania się po centrum dystrybucyjnym firmy oraz strategię AkzoNobel, dzięki której finalne produkty powstają z ekologicznych i bezpiecznych surowców.

Pełny proces powstawania farb wodnych oraz rozpuszczalnikowych w fabryce w Pilawie został zaprezentowany w specjalnie przygotowanym filmie, który można pobrać w biurze prasowym AkzoNobel.

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Nasza firma z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia blisko 46 tysięcy osób w około 80 krajach, a portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki naszym aktywnościom życie staje się lepsze.