Ok. 60 wolontariuszy stworzyło nowy mural w Dąbrowie Górniczej

AkzoNobel oraz MasterPeace Polska realizują akcję Walls of Connection

W piątek, 8 grudnia, w Dąbrowie Górniczej powstał kolejny mural w ramach Walls of Connection, wspólnej inicjatywy AkzoNobel, właściciela m.in. marki Dulux, oraz globalnego ruchu MasterPeace. Akcja odbyła się na terenie Zespołu Szkół Plastycznych im. T. Kantora (ul. Kosmonautów 8). Udział w niej wzięła grupa ok. 60 wolontariuszy.

Walls of Connection to projekt, dzięki któremu ściany i mury oddzielające społeczności dzielnic i miast, stają się mostami łączącymi wspólnoty lokalne dzięki integracji przy wspólnej, kreatywnej pracy. Akcja, która objęła cały świat, rozpoczęła się w kwietniu tego roku. W ramach podjętego przez MasterPeace oraz AkzoNobel wyzwania, artyści i wolontariusze mieli stworzyć minimum 100 barwnych murali, czyniąc swoje miasta piękniejszymi. Pierwsza ze stu ścian powstała w Rotterdamie. Do tej pory w inicjatywę w zaledwie kilka miesięcy udało się zaangażować 450 artystów oraz 7500 wolontariuszy w 30 miastach na całym świecie.

Wsparcia w stworzeniu muralu, w tym niezbędnych materiałów oraz narzędzi, zapewniła firma AkzoNobel, właściciel m.in. marki Dulux. Mural w Dąbrowie Górniczej to nie jedyna tego typu inicjatywa, w którą w ostatnim czasie zaangażowany był lokalny oddział AkzoNobel. W ostatnich miesiącach firma przekazała również farby do malowania muralu na warszawskiej Woli, przygotowanego na znak wsparcia dla wszystkich kobiet, które będąc w ciąży przechodziły lub przechodzą przez raka. Mural został odsłonięty 6 października br., w Dzień Boskich Matek (kobiet w ciąży chorych na raka). Akcja ma na celu budowanie w społeczeństwie świadomość, że w ciąży można zachorować onkologicznie i można, bezpiecznie dla dziecka, w tym czasie się leczyć. Z kolei w październiku 2017 r. AkzoNobel, jako jeden z głównych sponsorów Łódź Design Festival, zaangażował się w renowację podwórza przy społecznym domu kultury Stare Polesie / Miejsce Spotkań, łódzkiej siedzibie Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani. W ramach akcji zazielenione zostały ściany budynku, zamontowano huśtawki i zabezpieczenia oraz pomalowano urządzenia do zabawy dla dzieci.

Misją naszej firmy jest sprawianie, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne. Kolory mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Dodatkowo dzięki zaproszeniu mieszkańców do wspólnego malowania, przyczyniamy się do zbliżania do siebie lokalnych społeczności podsumowała Katarzyna Kowalczyk, Menedżer ds. Komunikacji AkzoNobel. 

Zaangażowanie AkzoNobel w projekty mający na celu rewitalizację przestrzeni miejskich to nieprzypadkowe działania. AkzoNobel, pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chce pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki aktywnościom firmy życie staje się lepsze. Stworzony w tym celu globalny program Human Cities, odwołuje się do sześciu najważniejszych aspektów kreowania przyjaznej przestrzeni do życia: koloru, dziedzictwa kulturowego, komunikacji, edukacji, odpoczynku i rekreacji, ekologii oraz zmian klimatu. W ramach tej inicjatywy realizowanych jest szereg działań na całym świecie, w tym m.in. badania na temat wpływu miejskiej kolorystyki na rozwój społeczny, kulturowy oraz ekonomiczny miast, programy rewitalizacji przestrzeni miejskiej (w tym m.in. Walls of Connection) oraz wspieranie przez firmę różnego rodzaju działań społecznych.

W ramach realizacji strategii zrównoważonego rozwoju, w szczególności w obszarze zaangażowania społecznego, w ciągu ostatnich 10-ciu lat firma AkzoNobel w Polsce zrealizowała ponad 120 projektów (m.in. budowa zewnętrznych siłowni i placów zabaw, remonty, czy też murale), na których realizację wydano około 4 mln PLN.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie: www.masterpeace.org/walls-of-connection/

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Nasza firma z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia blisko 46 tysięcy osób w około 80 krajach, a portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki naszym aktywnościom życie staje się lepsze.