Marka Dulux z tytułem Superbrands 2018!

Marka Dulux, której producentem jest firma AkzoNobel, kolejny raz zdobyła tytuł Superbrands 2018 w kategorii Remonty i wykończenia domu/farby i lakiery!

Już po raz dwunasty organizacja Superbrands ogłosiła wyniki plebiscytu, który wyłania najsilniejsze marki na polskim rynku. W tym roku, po raz pierwszy, o przyznaniu tytułów decydowali wyłącznie konsumenci w ramach największego niezależnego badania marek. Kluczowe kryterium brane pod uwagę to: polecanie marki oraz uznanie jego jakości. Lista marek do badania współtworzona jest co roku przez konsumentów w ramach badania pilotażowego.

Plebiscyt Superbrands jest organizowany na całym świecie od przeszło 20 lat, w Polsce odbył się już po raz 12. Badanie obejmowało prawie 2000 marek konsumenckich i zrealizowane zostało metodą CAWI na próbie ponad 10 tysięcy respondentów przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. Tytuły Superbrands oraz Superbrands Polska Marka przyznane zostały na podstawie indeksu siły marki, który liczony był jako różnica między polecaniem, a odradzaniem marki przez konsumentów. Polecanie marki to kryterium wyrażające zaufanie i uznanie jakości. „Otrzymany tytuł to przede wszystkim radość i duma, ale też motywacja i zobowiązanie wobec klientów, aby dalej budować wysoką pozycję marki. Dodatkowo taka informacja, że kolejny rok z rzędu jesteśmy marką najczęściej polecaną przez klientów (zgodnie z indeksem siły marki) to prawdziwy zaszczyt i wyzwanie na kolejne miesiące” – powiedział Paweł Sobalak, Senior Brand Manager.

http://superbrands.pl/wp-content/uploads/2014/09/Proces-Certyfikacji-Superbrands_wyniki-2018.pdf

 

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemikaliów specjalistycznych tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Amsterdamie w Holandii, ale jednostki biznesowe zlokalizowane są na całym świecie. Nasze portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International i Interpon. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym życie staje się lepsze dzięki naszym aktywnościom.