AkzoNobel na Targach Odpowiedzialnego Biznesu już 12 kwietnia.

AkzoNobel już po raz trzeci bierze udział jako wystawca na Targach CSR.

To już siódma edycja największego w Polsce wydarzenia o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jedyne spotkanie w kraju poświęcone tej tematyce i prezentowane w konwencji targowej odbędzie się 12 kwietnia br. Na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Zwiedzający targi obok możliwości uczestniczenia w atrakcjach przygotowanych przez około 70 wystawców, będą mogli wziąć udział również w części konferencyjnej. Targi CSR to wyjątkowe wydarzenie, łączące świat CSR-u w Polsce. Przestrzeń dyskusji, prezentacji dokonań firm i organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu, często inkubator nowych pomysłów i partnerstw - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

AkzoNobel jako lider Zrównoważonego Rozwoju nr 1 w rankingu Dow Jones Sustainability Index w branży chemicznej zaprezentuje inicjatywy, projekty działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Uczestnicy będą mogli poznać nasze produkty oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki którym chcemy minimalizować nasz wpływ na środowisko oraz społeczeństwo. Targi CSR to wspaniała okazja, aby szeroka publiczność mogła dowiedzieć się co to znaczy biznes odpowiedzialny społecznie, jak wdrażać CSR w firmie, jak komunikować dobre praktyki. Dla naszej firmy to możliwość dzielenia się wiedzą, a zarazem zbieranie nowych doświadczeń od innych wystawców. Zrównoważony Rozwój to nie tylko element naszej strategii, to również ważny obszar dla naszego codziennego życia. Dlatego nasza globalna misja „mniej znaczy więcej” w tym roku lokalnie w Polsce wspierana jest hasłem: „ od Nadmiaru do Umiaru – ZERO odpadów”. Wiemy jak trudnym tematem jest zarządzanie odpadami, czy też nadmierne wykorzystywanie zasobów takich jak np. woda. Poprzez akcje informacyjne, warsztaty i pogadanki chcemy zwrócić naszą uwagę na ten problem. Ale to nie jedyny temat, który przedstawimy podczas targów. Zaprezentujemy również nasze projekty realizowane dla lokalnych społeczności, a także we współpracy z organizacjami NGOs (m.in. wsparcie remontu poczekalni w Centrum Onkologii). Zapraszamy do stoiska nr 52.– mówi Katarzyna Kowalczyk, Menedżer ds. Komunikacji AkzoNobel.

AkzoNobel zaprasza do wspólnego stworzenia mapy rozwiązań i pomysłów dla obszarów, których istnienie jest niezbędne dla przyszłych pokoleń.

Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny – w godzinach 9 – 17.

O AkzoNobel

AkzoNobel tworzy artykuły codziennego użytku, aby życie ludzi było bardziej przyjazne i inspirujące. Jako wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej tworzymy rozwiązania, dbamy o ochronę oraz dodajemy kolor konsumentom i firmom na całym świecie. Czerpiąc z pionierskiej historii, nasze innowacyjne produkty oraz zrównoważone technologie zostały zaprojektowane tak, aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom dynamicznie zmieniającego się świata, a jednocześnie ułatwiać życie. Nasza firma z siedzibą w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia blisko 46 tysięcy osób w około 80 krajach, a portfolio obejmuje marki, takie jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Pozostając nieprzerwanie jednym z liderów zrównoważonego rozwoju, chcemy pobudzać miasta i społeczności do działania, jednocześnie tworząc kolorowy świat, w którym dzięki naszym aktywnościom życie staje się lepsze.