Icelandair przecina niebo w kosmicznej powłoce i odlotowych kolorach.

Islandia swoją bogatą historię świętuje razem z linią lotniczą Icelandair, który z tej okazji wyprodukował specjalną wersję samolotu w odlotowych kolorach. Przy wykończeniu samolotu wykorzystano produkty firmy AkzoNobel.

Nowy samolot Boeing 757-300 islandzkiej linii lotniczej wygląda oszałamiająco z trójkolorowym czerwonym, białym i niebieskim kadłubem, który reprezentuje kolory islandzkiej flagi. Samolot został przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Islandię

Samolot został pokryty systemem powłok bazowych/lakierem bezbarwnym oraz linią Aerodur 3001/3002, a także powłokami Aeroflex i powłokami do kabin wewnętrznych Aerofine. Jednym z pierwszych zadań był przelot fanów piłki nożnej z Islandii do Rosji na mecz otwarcia Mistrzostw Świata 2018.

"Z linią lotniczą Icelandair jesteśmy partnerami od wielu lat i z przyjemnością dostarczamy nasze produkty do ich przyciągających wzrok nowości" - powiedział John Griffin, Segment Director Aerospace Coatings. "Projekt wygląda oszałamiająco, a nasze wysokiej jakości powłoki będą zapewniać ochronę i wytrzymałość, zapewniając ciągły rozwój islandzkiej kultury przez wiele kolejnych lat."

Jón Skafti Kristjánsson, Dyrektor ds. Marketingu w Islandii, dodał: "Chcieliśmy zrobić coś niezwykłego, aby uczcić ważne wydarzenia w historii Islandii, czyli suwerenność Islandii i debiut islandzkiej drużyny narodowej na Mundialu. Udało nam się, końcowy efekt jest zachwycający. Produkty AkzoNobel stosowane są w całej flocie Icelandair i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości oraz innowacyjnych rozwiązań dostarczanych przez firmę. To jest partnerstwo i współpraca na najwyższym poziomie pod każdym względem. "

AkzoNobel jako jedna z pierwszych firm na świecie opracowała wiele technologii dla powłok stosowanych w nowoczesnym przemyśle lotniczym, takich jak: powłoki wodorozcieńczalne, powłoki nawierzchniowe/systemy bezbarwne, powłoki o wysokiej zawartości stałych/niskiej lotnych związków organicznych, zdzieralne powłoki, selektywnie usuwane systemy i powłoki o specjalnym efekcie, a także systemy bez chromu.

AkzoNobel dzięki przejęciu firmy Disa Technology poszerzyło swoją ofertę produktów stosowanych w lotnictwie.

John Griffin dodał: "Nacisk kładziemy na wytwarzanie trwałych, a przede wszystkim specjalistycznych powłok, które są łatwe w zastosowaniu. Takie podejście ma fundamentalne znaczenie dla naszej współpracy z Icelandair, która opiera się na zaufaniu oraz wysokiej jakości usługach i produktach ".

Nowy samolot Boeing 757-300 firmy Icelandair jest trzecim, specjalnie wyprodukowanym, samolotem tego przewoźnika. Wygląd pozostałych dwóch samolotów jest związany z dwoma ważnymi dla Islandii elementami przyrody/natury, czyli z Zorzą Polarną i drugim co do wielkości lodowcem w Europie, Vatnajokull. Obie stylizacje zostały uzyskane przy użyciu produktów AkzoNobel.


Aby dowiedzieć się więcej o powłokach/produktach AkzoNobel Aerospace Coatings, odwiedź http://www.anac.com/.

 

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Do końca 2018 roku zostanie zakończony proces sprzedaży obszaru biznesowego Specialty Chemicals. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland