AkzoNobel przygotowuje do startu samolot nr 100 dla Wizz Air

Pasażerowie Wizz Air wkrótce będą przemierzać podniebne trasy nowym setnym samolotem, który został pokryty wysokowydajnymi zewnętrznymi powłokami nawierzchniowymi firmy AkzoNobel.
 
Obie firmy , AkzoNobel i Wizz Air wspólpracują od 2003 r., czyli od momentu rozpoczęcia działalności przez linię lotniczą. Wizz Air korzysta z systemów powłok AkzoNobel dla nowych samolotów Airbus oraz do bieżących prac konserwacyjnych. Najnowszej generacji i bardzo trwały system bezbarwnego lakierowania bazowego (Aerobase + Aviox Clearcoat UVR) pomaga utrzymać flotę Wizz Air w stanie pełnej gotowości.
 
"Chcielibyśmy pogratulować Wizz Air osiągniętego sukcesu i ciągłego rozwoju floty" - powiedział John Griffin, Dyrektor Aerospace Coatings AkzoNobel. "Nawiązaliśmy silne relacje z zespołem w Wizz Air i jesteśmy dumni, że doceniają nasze produkty i usługi, które w znaczący sposób stały sie częścią ich sukcesu." "Czekamy na to, co będzie dalej."
  
 Sorina Ratz, Szefowa Działu Komunikacji Korporacyjnej Wizz Air, dodała: "100-tny samolot w naszej flocie to ogromne osiągnięcie i cieszymy się, że AkzoNobel jest naszym długoterminowym partnerem. Naszym celem jest podwojenie floty w nadchodzących latach i już cieszymy się na naszą owocną współpracę. "
 
AkzoNobel opracował technologię powłok stosowanych w nowoczesnym przemyśle lotniczym. Obejmuje to powłoki wodorozcieńczalne, systemy bezbarwnych lakierów nawierzchniowych, powłoki o wysokiej zawartości części stałych / niskiej lotnych związków organicznych, selektywnie usuwane systemy, powłoki o specjalnym efekcie, systemy bez chromu i inne innowacyjne rozwiązania.
 
Niedawne przejęcie firmy Disa Technology umożliwiło także AkzoNobel poszerzenie oferty produktów o technologię filmową stosowaną w samolotach.
 
Wizz Air jest największym przewoźnikiem niskokosztowym w Europie Środkowej i Wschodniej. W zeszłym roku został wybrany Europejską Linią Lotniczą 2017 przez Aviation 100, uznaną coroczną publikację, która nagradza najlepszych dostawców usług przewoźniczych w przemyśle lotniczym.
 
Aby dowiedzieć się więcej o powłokach AkzoNobel Aerospace Coatings: https://aerospace.akzonobel.com/.

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją do malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Do końca 2018 roku zostanie zakończony proces sprzedaży Specialty Chemicals. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.