Producent samolotów Embraer oszalał na punkcie specjalistycznych powłok produkowanych dla przemysłu lotniczego przez AkzoNobel.

Miłość do zwierząt połączyła firmy AkzoNobel i Embraer, które wspólnie opracowały zachwycającą wizualizację dla trzech odrzutowców biznesowych E2 z jego najnowszej linii.
Przykuwające oko trio przedstawiające orła, tygrysa i rekina stworzono dzięki wykorzystaniu specjalistycznych powłok Alumigrip i Aerodur przeznaczonych dla branży lotniczej. Wzór nałożono w zakładzie firmy Embraer w São José dos Campos, Brazylia, w którym to jednocześnie znajduje się centrum mieszania farb firmy AkzoNobel.

„To był ekscytujacy moment, móc zobaczyć, jak eksperci z firmy Embraer za pomocą naszych produktów wyczarowali zachwycające obrazy” powiedział John Griffin, Dyrektor Aerospace Coatings. „Jesteśmy dumni, że mogliśmy dostarczyć dla linii odrzutowców E2 firmy Embraer nasze produkty, których bogata gama kolorów oraz wysoka odporność razem z wyczarowanymi grafikami zwierząt są potwierdzeniem faktu, iż jesteśmy ekspertami w tej branży”.

Oprócz produktów wykorzystanych do stworzenia grafik zwierząt firma AkzoNobel dostarczyła także system powłok zewnętrznych, którym pokryto wszystkie trzy samoloty. Odrzutowce promują globalny projekt Profit Hunter, a nową wizualizację zawdzięczają długotrwałej współpracy pomiędzy AkzoNobel i brazylijskim producentem samolotów.

Obrazy na samolotach firmy Embraer są najnowszym dziełem w serii zachwycających wzorów tworzonych na samolotach dzięki wykorzystaniu specjalistycznych powłok AkzoNobel. Wcześniej była wizualizacja na samolocie Airbus A380 należącym do Hi Fly, której przesłanie „ratujmy rafy koralowe” było przygotowane dla fundacji Mirpuri Foundation, a także kolorowa oprawa zaprojektowana dla setnego samolotu Wizz Air.

Jednocześnie marka produktów dla celów lotniczych AkzoNobel – Alumigrip, która świętuje swoją 50tą rocznicę, niedawno wzięła udział w kolejnym przedsięwzięciu, a mianowicie pomogła w odrestaurowaniu Berlin Express 410V, historycznego bombowca wykorzystanego podczas kręcenia klasycznego filmu wojennego z lat 70-tych – „Paragrafu 22”.

Więcej informacji na temat powłok dla przemysłu lotniczego AkzoNobel Aerospace Coatings znajdziesz na stronie https://aerospace.akzonobel.com/.

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Do końca 2018 roku zostanie zakończony proces sprzedaży Specialty Chemicals. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.