AkzoNobel zakończyła proces sprzedaży obszaru biznesowego Specialty Chemicals do Carlyle Group i GIC.

W dniu 1 października Akzo Nobel N.V. zakończyła proces sprzedaży obszaru biznesowego Specialty Chemicals, wycenionego na 10,1 miliarda euro, do Carlyle Group i GIC.

Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel, powiedział: "Ten dzień jest kluczowym momentem w historii AkzoNobel, która obecnie koncentruje się na budowaniu biznesu w obszarze farb i specjalistycznych powłok, który zajmuje wiodącą pozycję na rynku, ma silne marki oraz prowadzi strategię generowania zysku dla wszystkich naszych interesariuszy.
„To jest również ważny etap dla Specialty Chemicals. Dlatego chciałbym podziękować za lata współpracy naszym koleżankom i kolegom oraz życzyć im wspaniałej przyszłości z Carlyle i GIC."

Charles Shaver, CEO Specialty Chemicals, powiedział: "Jestem zaszczycony, że w takim momencie objąłem funkcję CEO w Specialty Chemicals i cieszę się, że będę mógł współpracować z zespołem zarządzającym firmy Carlyle i GIC, aby realizować zaplanowane cele i osiągać sukcesy. Specialty Chemicals ma silną pozycję na rynku światowym oraz utalentowany i oddany zespół. Uważam, że mamy ogromne możliwości, aby osiągać dodatkowe korzyści dzięki innowacjom oraz koncentracji na kliencie i tym samym zbudować wiodącą pozycję firmy na rynku".

Martin Sumner i Zeina Bain, Dyrektorzy Zarządzający The Carlyle Group, dodali: "Cieszymy się, że możemy zainwestować w Specialty Chemicals, aby rozwijać biznes oraz dalej umacniać jego pozycję na rynku. Specialty Chemicals to historia, wykwalifikowani pracownicy, wysoka jakość zasobów, doświadczenie we wdrażaniu innowacji oraz zróżnicowana grupa klientów i produktów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Charlie i zespołem zarządzającym, aby wspierać Specialty Chemicals w procesie budowania niezależnej firmy."

Zgodnie z ustaleniami, które zostały podjęte na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 30 listopada 2017 r. AkzoNobel zwróci swoim akcjonariuszom znaczną część wpływów netto ze sprzedaży Specialty Chemicals. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone we właściwym czasie.

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.