AkzoNobel jedynym właścicielem chińskiej spółki joint venture z branży farb dekoracyjnych

Spółka Akzo Nobel N.V. (AKZA; AKZOY) podpisała umowę i zamknęła transakcję nabycia udziału mniejszościowego od Swire Industrial Limited we wspólnym przedsięwzięciu działającym pod nazwą AkzoNobel Swire Paints (ANSP). W ten sposób AkzoNobel, od 1989 r. udziałowiec większościowy tej spółki joint venture z branży farb dekoracyjnych, został jej jedynym właścicielem.

Ta transakcja wzmacnia wiodącą pozycję AkzoNobel na chińskim rynku farb dekoracyjnych, zwiększając jednocześnie możliwości dalszego elastycznego rozwijania działalności.

Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel, powiedział: „Chiny były i nadal są strategicznym rynkiem oferującym AkzoNobel atrakcyjne możliwości rozwoju. Transakcję zrealizowano w doskonałym momencie. Dlatego, że wzmocni to naszą pozycję lidera na tym rynku oraz pomoże zrealizować  cel, który zakłada powiększanie wartości naszej działalności w Chinach. Dodatkowo to wspiera realizowany proces transformacji w biznes skoncentrowany na produkcji farb i powłok, a także jest wzmocnieniem dla dalszej realizacji naszej strategii zakładającej osiągnięcie 15% rentowności sprzedaży do 2020 r.”

Ruud Joosten, COO AkzoNobel, dodał: „Pragniemy podziękować spółce Swire za trzydziestoletnią konstruktywną i owocną współpracę. ANSP, nasze wspólne przedsięwzięcie, to dobrze rozwinięte kanały sprzedaży, mocna marka i liczne innowacje. W przyszłości zamierzamy nadal podążać tą ścieżką, dzięki której odnosimy liczne sukcesy, i służyć naszym klientom oferując im marki wyróżniające się najwyższą jakością.”

ANSP produkuje i rozprowadza farby dekoracyjne, głównie pod marką Dulux. Zakłady produkcyjne znajdują się w Guangzhou (w tym zakład prowadzony wspólnie z lokalnym partnerem w ramach joint venture), Szanghaju, Langfang i Chengdu.

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją do malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.