Twój dom to Twoja wizytówka – zapewnij mu piękny wygląd na lata!

AkzoNobel, wiodący producent farb i lakierów, wprowadził do sprzedaży w Polsce znane i cenione na światowych rynkach farby fasadowe Dulux Weathershield. Farby dostępne są w dwóch wariantach produktowych – Extreme Protection oraz Complete Protection, każda w sześciu eleganckich, pastelowych kolorach.

Dulux Weathershield Extreme Protection oraz Dulux Weathershield Complete Protection to farby akrylowe do malowania elewacji i ścian zewnętrznych budynków. Zaawansowana technologia Weathershield zastosowana w obu produktach, tworzy na malowanych powierzchniach powłokę odporną na trudne warunki pogodowe. Chroni fasadę przed wnikaniem wilgoci, a także stanowi barierę przed niszczącym działaniem promieni UV.

Dodatkowo, w produktach Dulux Weathershield zastosowano unikalną technologię Stay Clean, która sprawia, że powłoki farby są odporne nie tylko na wnikanie brudu i kurzu, ale też na rozwój grzybów, pleśni czy alg. Dzięki temu, na elewacji nie pojawiają się np. zielone naloty mchu. Ma to szczególne znaczenie w miejscach położonych przy zbiornikach wodnych lub na tych częściach fasady, które skierowane są na północ.

Dulux Weathershield Extreme Protection tworzy także elastyczną powłokę pracującą z podłożem.  W ten sposób nie tylko zakrywa mikropęknięcia, ale również chroni przed ich ponownym pojawianiem się, jeszcze mocniej zabezpieczając fasadę przed wnikaniem wilgoci. Zmniejsza też ryzyko wystąpienia wykwitów solnych z wnętrza podłoża. Dulux Weathershield Extreme Protection zapewnia maksymalną ochronę powłoki oraz trwałość koloru nawet do 15 lat.

– Wygląd elewacji jest wizytówką domu. Warto zadbać o niego, sięgając po farby, które pozwolą zachować jej nieskazitelny wygląd na lata. Dulux Weathershield to doskonały wybór dla osób, które oczekują długotrwałych efektów i pełnej ochrony malowanych powierzchni – podsumowuje Robert Gwara, Brand Manager Dulux.

Dulux Weathershield Extreme Protection i Dulux Weathershield Complete Protection dostępne są w sześciu pastelowych kolorach, w pojemnościach 5l i 10l, a także w postaci testerów koloru, dzięki którym można sprawdzić jak kolor farby będzie prezentował się na fasadzie domu. Produkty będą dostępne wyłącznie w sieci sklepów Castorama.

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją do malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.