AkzoNobel uczestniczy w epokowym projekcie Hudson Yards w Nowym Jorku

Zakończono właśnie kolejny etap bezprecedensowej inwestycji Hudson Yards w Nowym Jorku, która na zawsze zmieni ikoniczny krajobraz miasta, a AkzoNobel ma w tym wydarzeniu znaczący udział.

W ramach trwającej największej prywatnej inwestycji deweloperskiej w historii Stanów Zjednoczonych niedawno ukończono budowę dwóch wieżowców – Hudson Yards 10 i Hudson Yards 30. Obydwie budowle, wyższa od Empire State Building, imponująca wieża ze szkła i stali Hudson Yards 30, jak i  wieżowiec Hudson Yards 10, zostały zabezpieczone specjalistycznymi powłokami proszkowymi AkzoNobel.

Postrzegana jako najnowocześniejszy model miast przyszłości, nowa dzielnica Manhattanu stanowi jeden z najbardziej złożonych projektów budowlanych w historii Nowego Jorku – a AkzoNobel dostarcza produkty dla kolejnych budynków, znajdujących się na różnych etapach zaawansowania.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tej bezprecedensowej inwestycji w samym sercu jednego z największych miast na świecie – powiedział Simon Parker, Dyrektor Zarządzający Industrial Coatings AkzoNobel – To najlepszy dowód zaufania klientów do naszych produktów, które dzięki swojej wyjatkowej technologii mogą zapewnić nowoczesnym budynkom wysoki poziom jakości, trwałości, a także odpowiadać na potrzeby środowiska w ramach zrównoważonego rozwoju.

Większość konstrukcji aluminiowej wyższej wieży zaprojektowanej wg wymogów certyfikatu LEED1 Gold została pokryta metaliczną powłoką proszkową Interpon D3000 Fluromax, łącznie z najbardziej prestiżowymi pierwszymi pięcioma piętrami. Pozostałe drabinki wentylacyjne oraz niektóre ozdobne elementy metalowe pokryto płynną powłoką AkzoNobel TRINAR. W niższej wieży przy Hudson Yards 10 wszystkie widoczne elementy aluminiowe – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – zostały wykończone powłokami AkzoNobel TRINAR.

Cechą wyróżniającą wieżowiec Hudson Yards 30 jest najwyżej położony na półkuli zachodniej zewnętrzny taras widokowy. Jego otwarcie ma nastąpić w 2020 r. Taras znajduje się 335 metrów (1100 stóp) nad ziemią i jest wysunięty poza obrys budynku na 20 metrów (65 stóp).

– Mamy bogate doświadczenie oraz najlepsze na rynku produkty, które mogą być wykorzystane przy realizacji takich inwestycji jak m.in. Hudson Yards – dodaje Daniela Vlad, Dyrektor Zarządzająca AkzoNobel Powder Coatings. – Klienci cenią naszą zdolność do odpowiadania na ich potrzeby i tak jak w tym projekcie dostarczanie najwyższej jakości specjalistycznych powłok, spełniających wszelkie, nawet te najbardziej restrykcyjne wymagania.

Hudson Yards jest pierwszą dzielnicą zaplanowaną zgodnie z wymogami LEED i stanowi najnowszy przykład na to, jak dostarczane przez nas systemy farb i powłok wnoszą istotny wkład w budowanie bardziej ekologicznych miast. Docelowo kompleks Hudson Yards będzie składać się z ponad 20 budynków, w których znajdą się mieszkania, biura, sklepy, restauracje i luksusowy hotel.

Produkty AkzoNobel zostały użyte do zabezpieczenia takich inwestycji, jak Most Brookliński, hala sportowa Barclays Center czy wieżowiec New York Times Building, budynki w Ocean City w stanie New Jersey; Lincoln Park ZOO w Chicago; rollercoaster SheiKra w Tampie na Florydzie; stadion baseballowy Nationals Park w Waszyngtonie oraz stadion futbolowy Lincoln Financial Field w Filadelfii.

 

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją do malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.